+38(0412)43-43-230 800 75-06-17 - гаряча лінія

Житомирський р-н
Територіальна громада Станишівська
Комплекс будівель і споруд №11, будинок 1

+38(0412)43-43-230 800 75-06-17 - гаряча лінія

Житомирський р-н
Територіальна громада Станишівська
Комплекс будівель і споруд №11, будинок 1

Міжнародна логістика: де вчитися?

Міжнародна логістика: де вчитися?

Слово "логістика" з грец. logistike означає вміння обчислювати, міркувати. Тому логіст - це фахівець, який контролює і управляє рухом продукції, координує зберігання і транспортування вантажу, шукає оптимальні точки збуту товару, налагоджуючи стосунки з торговими представниками, а також організовує процес просування продукції до кінцевого споживача.

Хто такий логіст?

Спеціаліст даної сфери повинен орієнтуватися у всіх напрямках бізнес-логістики і бути здатним перев'язати їх в один процес для оптимізації витрат компанії і збільшення її прибутку.

Одна з основних завдань логіста - організовувати транспортування вантажу, вибирати вид транспорту, а також маршрут, по якому буде перевозиться товар. Крім того, логісти укладають договори з партнерами, відстежують, де знаходиться вантаж протягом усього часу його перебування в дорозі, займаються митними питаннями, орендують склади і т.д.

Логістика: навчання новому

Не так давно тільки трохи фахівців розуміли, що собою являє такий напрямок діяльності як логістика. Однак в результаті її розвитку галузь стала досить популярною. Великі підприємства звертаються за послугами в логістичні компанії або ж формують свій власний відділ. Такий підхід відкриває великі можливості для професійного розвитку і руху по кар'єрних сходах.

На сьогоднішній день дуже затребувані фахівці із закупівлі товару, а також фахівці в сфері міжнародних перевезень. Міжнародна логістика як самостійний напрям ще не настільки розвинена в Україні, як на Заході. При цьому воно досить перспективний. Саме тому молодим людям, які бажають освоїти цю професію, рекомендується здобувати освіту з логістики за кордоном.

Якими навичками повинен володіти логіст?

Хороший спеціаліст повинен:

  • мати відмінні навички комунікації і досвід успішного ведення переговорів;
  • знати всі можливості перевезення вантажу, а також питань, пов'язаних з його транспортуванням;
  • розуміти закупівельну і складську логістику;
  • знати сучасні технології, володіти необхідними програмами (це можуть бути SAP, Axapta і інші);
  • стійкість до стресів, вміти оперативно вирішувати виниклі проблеми і приймати оптимальні рішення;
  • мати аналітичне та стратегічне мислення;
  • бути освіченим у сфері фінансів і економіки;
  • володіння англійською (для фахівця з міжнародної логістики знання іноземної мови є одним з ключових).

Логісту доводиться мати справу з людьми, продукцією, інформацією і документацією, а також вміло перев'язувати їх між собою для вирішення поставлених завдань.

Навчання на логіста: куди вступати?

В Україні отримати якісну освіту в сфері міжнародної логістики досить складно, так як в нашій країні є лише кілька вузів, які готують такі кадри. Допоможуть в освоєнні професії вивчення економіки, фінансів, підприємництва, управління. Крім державних вузів, освоїти цю сферу діяльності можна в приватних школах і освітніх центрах, які можуть дати непогані знання і підтверджує ваше навчання документ.

Тим не менш, для того, щоб домогтися дійсно великих результатів в цій сфері, краще здобувати вищу освіту і досвід роботи за кордоном. Зарубіжні вузи мають відмінну теоретичної і практичної базою в зв'язку з тим, що логістика в розвинених країнах знаходиться на більш високому рівні. На сьогоднішній день є як мінімум 160 зарубіжних освітніх програм, які в різному обсязі включають логістику в програму навчання.